Wszyscy jesteśmy różni a ta "różność czyni nas wyjątkowymi"!

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Aby wyrazić tolerancję i ducha integracji wobec osób z tym zespołem, uczniowie postanowili w tym dniu nosić dwie różnokolorowe skarpetki. W klasach młodszych odbyły się warsztaty, których celem było zwiększenie świadomości na temat Zespołu Downa oraz uświadomienie uczniom ich potrzeb. Na korytarzach została umieszczona gazetka tematyczna, a uczniowie wykonali także prace plastyczne, nawiązujące do tego ważnego dnia.

Warto również podkreślić, że Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku. Wybór daty nie jest przypadkowy, gdyż to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze odpowiada za występowanie tej choroby genetycznej.