Z robotyką w przyszłość.

W dniu 05. 12. 2022 r., dzięki wsparciu mFundacji, uczniowie klas IV – V mieli okazję doświadczyć emocji w czasie wspólnego projektowania i budowania pojazdów i robotów z klocków LEGO. Dzieci tworzyły własne modele, pracując nad algorytmami, szeregiem zadań i rozwiązań. Zajęcia zwieńczyły zawody skonstruowanych maszyn. Każdy zespół miał okazję ulepszać swój projekt według własnych potrzeb i kreatywności.

„Na tropie matematyki”  - to hasło przewodnie „IX edycji Programu grantowego mPotęgi”. W zajęciach biorą aktywny udział uczniowie klas IV – V, ale  budowę robotów i pokaz mistrzów drużynowych „SPICE GEARS” mogli poznać uczniowie klas I – V.

Słuchacze chłonęli  atmosferę i charyzmę młodych konstruktorów z SGA, mistrzów tegorocznej edycji Olimpiady Robotycznej w wielu krajach. Mamy nadzieję, że entuzjazm będzie energią do działania i za parę lat to o naszych absolwentach będzie się mówiło w świecie robotyki.