Na tropie matematyki z mFundacją.

Nasi odkrywcy z klas 4-5 biorący udział w zajęciach koła "Na tropie matematyki" odbywających się pod patronatem i dzięki wsparciu mFundacji, odkrywają tajemnice kodowania i pracy z małymi robotami - ozobotami. Kody QR i ich generowanie też nie są im straszne. Wszyscy doskonale wiedzą, że ich ulubione gry nie istniałyby bez systemu binarnego i kodowania.

Każdy uczestnik próbował swoich sił w "małym" lub "dużym" sudoku oraz innych zagadkach logicznych. Uczniowie tworzyli zadania zagadki, często z "haczykiem" dla kolegów z innej grupy. Ćwiczona była także sprawność rachunkowa i "sprytne" rozwiązania skomplikowanych działań.

Myślę, że następne zajęcia ujawnią nietuzinkowe rozwiązania matematycznych dylematów.