CZYTAM, WIĘC WIEM

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas VI i VII przystąpili do realizacji projektów edukacyjnych.

W klasie VI działania przebiegały pod hasłem „Poznam książkę po okładce". Uczniowie przygotowali projekty okładek do  wybranych książek. W ramach klasowego konkursu odgadywali tytuły zaprezentowanych nowości wydawniczych po charakterystycznych elementach graficznych. Wśród propozycji czytelniczych pojawiły się tyuły: 11 papierowych serc, Wszystkie chwyty dozwolone, Dziewczyny z klasą. Pomysł na przyjaźń, Elena, Wygrać z losem, Tęcza.

Uczniowie klasy VII natomiast przygotowali plakaty i prezentację multimedialną reklamujące bibliotekę i czytelnictwo. Celem tego projektu było i jest rozbudzanie wśród młodych czytelników zainteresowania biblioteką, mobilizowanie do czytania. Udowodnili, że wizyty w bibliotece i czytanie to świetny sposób na twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Dziękujemy za twórcze i oryginalne prace:)