ŚWIATOWY DZIEŃ WODY „WODA DLA POKOJU”

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tegoroczne hasło brzmiało: „Woda dla pokoju.”

W ramach projektu Ekopracownia Młodego Badacza  uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali gameroomy do zajęć.

W pracowni nr 1 znajdowały się stanowiska, przy których czuwała pani Barbara Binięda. Przygotowano quizy, zagadki dotyczące rozpoznawania dźwięków wody, określania zwierząt lądowych i wodnych, dobieranie nazw rzek i mórz. Priorytetem było zastosowanie wody w różnych dziedzinach życia.

W pracowni nr 2 pod kierunkiem pani Małgorzaty Gregorczyk przygotowano stanowiska z następującymi doświadczeniami chemicznymi: ph-owe roztwory, pojemność płuc, szklana pułapka, zaczarowana kapusta, tęczowa woda.

W pracowni nr 3 pod opieką pani Dominiki Nowakowskiej odbywały się warsztaty plastyczne. Młodsze dzieci pracowały nad wystrojem kropelki wody, wykonanej wydzieranką z papieru lub bibuły. Starsze przygotowywały plakat, prezentujący temat: „Jak oszczędzać wodę?”.

Atrakcją dla uczniów były zawody sportowe pod opieką pani Ilony Holender. Dziewczęta podjęły walkę w siatkówce, chłopcy rywalizowali w piłce nożnej halowej.

Emocjom nie było końca.

Dziękujemy za wspaniale przeżyty dzień!!!