FAKE NEWS – #WŁĄCZ WERYFIKACJĘ

Dzieci i młodzież to pokolenie, które nieustannie korzysta z mediów – Internetu, urządzeń cyfrowych. W związku z tym spotykają się z „fake news” czyli nieprawdziwymi treściami.  Z badań NASK wynika, że dzieci znają pojęcie fake news, jednocześnie jedna piąta z nich nie weryfikuje prawdziwości informacji i ma problemy z odróżnieniem faktów od opinii. Tylko 2% dzieci (badania UNICEF) posiada umiejętność odróżniania prawdziwych treści od fałszywych.

Tematyka ta jest również jednym z głównych kierunków polityki oświatowej na bieżący rok szkolny.

Poniżej zamieszczona została prezentacja dotycząc fake news oraz dodatkowe materiały wspierające dzieci i rodziców w radzeniu sobie z dezinformacją w mediach.