233 rocznica uchwalenie Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IV-VIII oddali hołd temu historycznemu wydarzeniu, prezentując wiersze, patriotyczne pieśni takie jak "Witaj, majowa jutrzenko", oraz scenki dramatyczne. Szczególnie uroczysty charakter miały występy uczniów z klas VI-VII, którzy wcielili się w role: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i posłów Sejmu Wielkiego z 1791 roku, aby plastycznie przedstawić moment uchwalenia tego przełomowego dokumentu - pierwszego takiego w Europie i drugiego na świecie.

Podczas uroczystości przypomniano, jak wówczas Konstytucja była symbolem nadziei na uratowanie ojczyzny, co obchodzono z ogólnonarodową radością. Tę radość wyrazili również uczniowie klasy VII, którzy zaprezentowali rap "Teraz czas na oświecenie". W dalszej części programu, uczniowie z klas V-VI przypomnieli o wartościach takich jak Wolność, Naród i Ojczyzna.

Narratorzy uroczystości nie zapomnieli także wspomnieć o zbliżającym się Dniu Flagi, obchodzonym 2 maja, zachęcając do wywieszenia flagi narodowej na domach. Akademia zakończyła się wzruszającym wspólnym śpiewem hymnu narodowego.