Wybór patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku - głosowanie

W dniu 16 czerwca 2023 roku odbyły się wybory patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku. W głosowaniu tajnym udział wzięli uczniowie klas I – VIII, pracownicy szkoły i rodzice.

Pani dyrektor szkoły powołała komisję wyborczą, w skład której weszli  reprezentanci pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Zadaniem komisji było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyboru kandydata na patrona naszej szkoły. Członkowie  wydawali karty do głosowania według przygotowanych list klasowych uczniów i rodziców.

Głosowanie przebiegało zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad demokratycznych wyborów. Po zakończonym głosowaniu komisja wyborcza przeliczyła głosy i uzupełniła protokół.

Zgodnie z regulaminem przeprowadzonych wyborów i zdecydowaną większością głosów patronem naszej szkoły został wybrany Mikołaj Kopernik.

Dla naszych uczniów była to prawdziwa lekcja demokracji.