Wycieczka do Janowca

Dzień Pustej Klasy przedszkolaki i uczniowie klasy I i II naszej szkoły spędzili na zamku w Janowcu.

Uczniowie mieli okazję posłuchać o historii zamku janowieckiego, obejrzeli wystawy zamkowe, uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz warsztatach, podczas których malowali herby.

Wydarzeniu temu towarzyszyły piękne widoki na panoramę Janowca, okoliczne pola i lasy – ale przede wszystkim klimat wiecznej miłości legendarnej Czarnej Damy, która wzywana przez dzieci – pojawiła się najpierw na krużgankach, a potem na dziedzińcu zamkowym. Historia Helenki Lubomirskiej do tego stopnia zainspirowała naszych uczniów, że kilku z nich postanowiło zostać rybakami.

Miłym akcentem tej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek w wydzielonej części parku zamkowego.

Pragniemy podziękować Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym oraz pracownikom muzeum Zamek w Janowcu, dzięki którym ta wycieczka zamieniła się we wspaniałe wydarzenie.