NAUKOBUS w naszej szkole

Wspaniałe eksperymenty i niezwykłe doświadczenia prosto z Centrum Nauki Kopernik to właśnie NAUKOBUS. Wystawa „Eksperymentuj”, czyli mobilne laboratorium i centrum doświadczalne z 16 stacjami badawczymi wraz z edukatorami 30 sierpnia 2023 roku zagościła w naszej szkole.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali i testowali eksponaty, każdy chciał je poznać i „wypróbować”. Największą uwagę wśród najmłodszych uczniów wzbudzały: „Człowiek- układanka” oraz „Kula plazmowa”. Okazało się, że wcale nie jest prosto odpowiednio dopasować wszystkie organy i wnętrzności ludzkiego ciała. U starszych uczniów wielką popularnością cieszyły się: „Łamigłówki”,  „Wirujące krzesło” i „Jak powstaje film?” Podczas wystawy uczniowie poznali wiele zjawisk naukowych, były to m.in.: zasady zachowania energii i pędu, twierdzenie Pitagorasa, elementy anatomii człowieka, zagadnienia z elektrostatyki, wpływ przyśpieszania ziemskiego na ruch ciał, prędkość rozchodzenia się światła i dźwięku oraz powstawanie ruchomego obrazu.

Uczniowie odkryli, że nauka może zachwycać, budzić ciekawość i bawić.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tej naszej uczty naukowej!!