Wiosenne Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to innowacyjny program edukacyjny, który wykorzystuje najnowsze technologie do wszechstronnego rozwoju uczniów. Dzięki sprzętowi zakupionemu przez program, takiemu jak Google VR, Becreo - zestaw do nauki programowania z mikrokontrolerem oraz klocki do budowania ruchomych modeli przestrzennych, uczniowie mają możliwość eksplorowania nowych obszarów nauki w sposób interaktywny i angażujący.

W ramach zajęć obowiązkowych, takich jak język angielski czy nauki przyrodnicze, wykorzystanie Google VR stwarza nieograniczone możliwości. Uczniowie mogą przenieść się do różnych miejsc na świecie, ucząc się języka angielskiego w autentycznych kontekstach lub eksplorując mikroświaty chemiczne w trójwymiarowej rzeczywistości wirtualnej.

Becreo - zestaw do nauki programowania z mikrokontrolerem umożliwia uczniom zdobycie umiejętności programowania w sposób praktyczny i kreatywny. Poprzez tworzenie własnych projektów z użyciem mikrokontrolera, uczniowie nie tylko rozwijają logiczne myślenie i umiejętności problemowe, ale także uczą się współpracy i twórczego rozwiązywania wyzwań.

Klocki do budowania ruchomych modeli przestrzennych dodają kolejny wymiar do procesu nauki. Uczniowie mogą eksperymentować z konstrukcjami, projektując i budując własne modele. To nie tylko doskonała zabawa, ale również sposób na zrozumienie zasad fizyki i mechaniki w praktyce.

W ramach zajęć rozwijających, wszystkie te narzędzia są wykorzystywane do inspirujących projektów, które zachęcają uczniów do kreatywnego myślenia i eksplorowania nowych obszarów wiedzy. Dzięki Laboratoriom Przyszłości, uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają umiejętności, które będą niezbędne w dynamicznym świecie XXI wieku.

Dzięki naszej nowej drukarce 3D ostatnio postanowiliśmy wykorzystać możliwości tej technologii, aby przenieść się w czasie i przestrzeni do starożytnego Egiptu!

W naszej szkole zawsze zachęcamy do kreatywności i eksploracji różnych obszarów nauki, więc z wielkim zapałem zabraliśmy się do pracy nad projektem wykorzystującym drukarkę 3D. Postanowiliśmy stworzyć replikę jednego z najbardziej ikonicznych symboli starożytnego Egiptu - Sfinksa!

Proces rozpoczęliśmy od gruntownych badań na temat budowy Sfinksa i jego znaczenia dla kultury egipskiej. Następnie przeszliśmy do etapu projektowania naszej własnej wersji Sfinksa przy użyciu specjalistycznego oprogramowania do modelowania 3D. To było fascynujące doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć geometrię i proporcje tego monumentalnego zabytku.

Kiedy nasz projekt był już gotowy, przystąpiliśmy do drukowania naszej postaci Sfinksa przy użyciu naszej drukarki 3D. To było naprawdę ekscytujące obserwować, jak nasza wizja stopniowo staje się rzeczywistością, warstwa po warstwie, aż do momentu, gdy nasz własnoręcznie zaprojektowany Sfinks wychodził z drukarki gotowy do podziwiania!

Efekt końcowy był niesamowity! Nie tylko mieliśmy okazję zobaczyć nasz własny trójwymiarowy Sfinks, ale również przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest połączenie nauki z praktyką i eksperymentowanie z nowymi technologiami.

Zanurzyliśmy się w fascynującym świecie fotografii przy użyciu green screena oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego, który pozwolił nam odkryć nowe horyzonty kreatywności i technologii. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi fotograficznemu, lampom studyjnym oraz aparatom cyfrowym mogliśmy zrealizować naszą wizję z najwyższą jakością. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi fotografowie, eksperymentując z oświetleniem, kompozycją i perspektywą.

Podczas sesji fotograficznej nasza wyobraźnia nie miała granic! Uczniowie podróżowali po całym Świecie. Efekty naszej sesji były po prostu oszałamiające! Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również nauczyli się nowych umiejętności związanych z fotografią i edycją grafiki. To było naprawdę inspirujące doświadczenie, które pokazało, jak wiele możemy osiągnąć, gdy połączymy pasję z odpowiednim sprzętem i narzędziami.