Konkurs "Pięknego czytania"

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W marcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku odbył się Konkurs Pięknego Czytania CZYTAM, BO LUBIĘ. Konkurs adresowany był do uczniów klas II-III i IV-VI szkoły podstawowej. Jego cele to między innymi popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie. Zadaniem konkursowym natomiast było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy. Nasze uczennice: Lenka Kobylska, Lenka Knieć, Ola Serafin, Zuzia Sosnowska i Weronika Dudek doskonale przygotowały się do konkursu i oczarowały konkursowe jury, które przyznało nagrody. Mistrzynią pieknego czytania w kategorii klas IV-VI została Aleksandra Serafin. Tytuł wicemistrza zdobyła Zuzanna Sosnowska. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Dziewczęta otrzymały piękne dyplomy oraz książki.