Święto truskawki

W niedzielę 29 maja w Przyłęku odbyło się Święto Truskawki. Główne uroczystości miały miejsce na boisku przy szkole podstawowej. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie.
Swoim śpiewem i gracją na scenie zachwyciły „Siostry Dąbrowskie”. Jagódka i Lenka  przeniosły nas do
świata, który pragnęły zmienić tylko na dobre. Zaprezentowały piosenkę z filmu Czarny młyn. Nietrudno było zauważyć, że dziewczęta doskonale czuły się na scenie.
Dzieci z klasy III przygotowały układ taneczny do piosenki
 Truskawkowe lato. Ich występ sprawił, że chciało się tańczyć razem           z nimi.  Przepięknie poruszały się na scenie, co doceniła publiczność, nagradzając tancerki gromkimi brawami. Mogliśmy podziwiać Malwinkę Czarnotę, Emilkę Firlej, Lenkę Knieć, Amelkę Kuzawińską, Natalkę Madejską, Zosię Nogieć, Olę Przybylską i Sofię Voidyło.
Do niezwykłego świata bajki przenieśli nas młodzi aktorzy z klasy 4 i 5. Ich umiejętności teatralne pozwoliły spojrzeć na jedną               z najpopularniejszych opowieści o Jasiu i Małgosi przez pryzmat ekologii. Spotkanie z Babą Florą niejednemu
 z nas uświadomiło, jak powstaje efekt cieplarniany, dziura ozonowa i kwaśne deszcze. Nawet Jaś założył Ligę Fanatycznych Obrońców Środowiska, a tych wszystkich, których nie zdołał nawrócić, zapewne rzuci wilkom na pożarcie. Z Babą Florą nie ma żartów!!! Doskonała scenografia i talent aktorski pozwoliły poczuć magię teatru.

Jesteście wspaniali!!!

Podczas festynu nagrodzone zostały uczennice naszej szkoły, biorące udział w konkursie „Jestem stąd” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyłęku. Lenka Kobylska zajęła II miejsce w kat. klas 1-4, natomiast wyróżnienie otrzymała Lenka Ajzenberg.
Młodym artystkom pięknie gratulujemy!!!Wszystkim dzieciom uczestniczącym w konkursach dziękujemy za udział                                   i wspaniałą zabawę.
Jesteście wyjątkowi i oryginalni!!!

link do filmiku.