Tydzień bezpieczeństwa.

W dniach 13-20 maja 2022 roku odbywał się w naszej szkole Tydzień Bezpieczeństwa zainaugurowany spotkaniem rodziców naszych uczniów z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji ze Zwolenia.
Wiemy, że o bezpieczeństwie zawsze warto mówić dzieciom i często przypominać informacje już znane. Dlatego przyłączyliśmy się do akcji „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”, organizowanej przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem naszego projektu było rozwijanie świadomości uczniów dotyczącej  bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz w różnych sytuacjach i miejscach ( w szkole, w domu, na wakacjach, etc.) Na każdy dzień tygodnia zaplanowaliśmy inne działania. Uczniowie uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy, jak być bezpiecznym na drodze, jak reagować na zagrożenia, np. podczas pożaru, nieszczęśliwego wypadku czy spotkania z nieznajomym. Najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i jakie informacje podać podczas wybierania numeru alarmowego. Nabyta wiedza posłużyła do przygotowania plakatów, które ozdobiły wnętrza naszej szkoły. Tydzień Bezpieczeństwa był również okazją do  przypomnienia naszym wychowankom zasad bezpiecznego użytkowania sprzętu sportowego i dbania o urządzenia sportowe.
W czasie trwania akcji uczniowie klasy IV zdali egzamin na kartę rowerową. Zwieńczeniem  działań był zorganizowany 20 maja „Dzień Mody Odblaskowej”.