Wycieczka do Częstochowy.

Na kilka dni przed egzaminami, uczniowie klas 6-8  udali się 18 maja 2022r. na Jasna Górę. Pielgrzymce przewodniczyła katechetka pani Jolanta Kuś oraz proboszcz parafii w Przyłęku- ksiądz Szczepan Barański.  O godz. 11.00 uczestniczyliśmy we mszy św. w Kaplicy Matki Bożej  Jasnogórskiej. Pogrążeni w modlitwie prosiliśmy Najświętszą Panienkę o Dary Ducha Świętego dla  uczniów zdających egzamin ósmoklasisty ,a także każdy modlił się w intencjach sobie wiadomych. W czasie wolnym zakupiliśmy  pamiątki i zjedliśmy  posiłek. Następnie rozważaliśmy Mękę Pańską w XIV stacjach  drogi krzyżowej   na wałach jasnogórskich.  Uwieńczeniem tych chwil było wspólne zdjęcie przy pomniku Wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Tam wysłuchaliśmy  opowieści o Cudownej Figurce Matki Bożej Gidelskiej. Uduchowieni i pełni wrażeń  wróciliśmy do domów.