231 rocznica Konstytucji 3 Maja.

W piątek, 29 kwietnia 2022r. po 2 latach reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli  wspólnie obejrzeć  na sali gimnastycznej  akademię, z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Słowem czytanym narratorzy opowiedzieli o twórcach i okolicznościach powstania  w  XVIII wieku  najważniejszej ustawy w państwie,  pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Wysłuchaliśmy podniosłych  wierszy  oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chórku. Nie zabrakło także ciekawych scenek patriotycznych, które nie tylko przykuwały uwagę oglądających, ale przede wszystkim  w sposób obrazowy  przybliżały najmłodszym trudną sytuację polityczną naszego państwa ponad 200 lat temu. Ciekawym akcentem dla wszystkich była możliwość aktywnego włączenia się w przebieg akademii. Uczniowie klas młodszych otrzymali biało-czerwone chorągiewki , którymi z dużą radością machali do  piosenki  pt. ”Polska Flaga”.  Odśpiewanie czterech  zwrotek hymnu narodowego zakończyło wspólne świętowanie, a wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.