Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Tego dnia warto jeszcze bardziej niż zwykle poświęcić czas na czytanie z dziećmi, przypomnieć sobie piękne baśnie Andersena i zabrać dzieci do zaczarowanej krainy baśni i bajek.
Przedszkolaki z naszej szkoły z tej okazji wybrały się w piątek do biblioteki w  Przyłęku.
Zaprzyjaźnione panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom postać Hansa Christiana Andersena, przygotowały zabawy i ciekawe zadania, dzięki temu ten dzień był dla dzieci radosny i wyjątkowy.