Żywa lekcja historii

Po 2-leniej przerwie spowodowanej pandemią, 10 marca 2022 roku w murach naszej szkoły ponownie zagościła grupa artystyczna Rekonstrukto.  Uczniowie z klas 0-8 zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w pokazie historycznym pt. „ Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie wysłuchali opowieści o zwyczajach i cnotach rycerskich. Dużą ciekawość budziła u uczniów zgromadzona kolekcja broni  i  innych rekwizytów z epoki. Odważni zgłaszali się do różnych zadań np. trzymania miecza, a bardziej niepokorni osobiście przekonali się do czego służą  dyby. Ponadto, każdy miał możliwość obejrzeć z bliska, przymierzyć np. kolczugę, przyłbicę czy wziąć do ręki broń rycerską. Uczniowie byli bardzo aktywni w czasie całego pokazu. Dla wszystkich to była ciekawa i pouczająca lekcja historii.