Powitanie wyusny

Powitanie wiosny
Dzisiaj przedszkolaki z oddziału „Biedronki” uczestniczyły w  radosnym powitaniu pierwszego dnia wiosny. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia lub palenia kukły Marzanny – jako symbolu pożegnania zimy. Poznały opowiadanie o stworzeniu skowronków, uczestniczyły w odgadywaniu zagadek – przygotowanych przez starsze koleżanki z VIII klasy  – Zuzię i Julkę.

Po wykonaniu kukły i odśpiewaniu piosenki o Marzannie ,dzieci radośnie pomaszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego była Marzanna.  Razem ze spaleniem symbolu zimy, dzieci pożegnały zimowe troski, czyli choroby i przeziębienia, katary, kaszel i inne nieprzyjemne rzeczy, które doskwierały im w zimie. Mamy nadzieję, że ta nowa pora roku przyniesie nam wszystkim zdrowie, radość i optymizm.

21 marca – Dzień Solidarności z osobami z Zespołem Downa

Przedszkolaki wyraziły swoją solidarność z dziećmi z Zespołem Downa poprzez założenie skarpetek symbolizujących sukces w wykonywaniu zadań, które z pozoru proste – dla trwale chorujących dzieci są dużym wyzwaniem. Wszystkim osobom z Zespołem Dawna Biedroneczki przesyłają promienne i ciepłe życzenia spełniania wszystkich marzeń – nie tylko w tym dniu, ale aby każdy dzień był radosny, przepełniony miłością, troską i tolerancją.